Kurumsal

Hakkımızda

Kurşun Kalem Anaokulu

        Beylikdüzü anaokulları bölgesinde bulunan Kurşun Kalem Anaokulunda 20 yıllık eğitim tecrübemizle en iyi hizmeti amaçlayarak, her çocuğun ayrı ayrı çok özel ve çok değerli olduğu bilinci ile çalışmaktayız. Beylikdüzü anaokulları, Beykent bölgesinde yer alan Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, 4 katlı müstakil bahçeli bir kurumdur. Bahçemiz 300 metrekare olup içinde duvarlar ve merdivenler de dahil olmak üzere okula ait her alan çocukların öğrenmelerini destekleyecek, öğrendiklerini pekiştirecek, çocuklara yeni beceriler kazandıracak, farklı deneyimler yaşatacak şekilde düşünülmüştür.

       Sınıflarımız kurucuların zevkine göre değil High Scope eğitim sistemine göre dizayn edilmiştir. Okulumuzda kullanılan her alanın bir işlevi, kişiliği ve özelliği vardır.            

      Okulumuzda beslenme; kahvaltı, öğlen yemeği, ikindi kahvaltısı şeklindedir. Yemeklerimiz beylikdüzü anaokulları bölgesinde okulumuzun mutfağında günlük olarak yapılmakta olup,  kullanılan ürünlerin organik ve çocukların lezzet tercihlerine uygun olmasına özen gösterilmektedir.

      Gün içerisinde ana dili etkinlikleri, sanat etkinlikleri, serbest zaman etkinlikleri, okuma yazma hazırlık çalışmaları, fen doğa ve matematik, müzik etkinlikleri yapılmakta olup etkinlikleri uygulamada oyun ve drama yöntemleri kullanılmaktadır. 

      Çevre gezileri ve belirli gün/haftaların kutlanması ile çocuklarımızda bilimsel merak etme ve keşfetme duyguları uyandırılmaktadır.
Proje çalışmalarımızla çocuklarımızda ekip ruhu oluşturmakta ve bir iş başarmanın keyfi yaşatılmaktadır.  

Anaokulumuz; 
  • 2–6 yaş arasındaki çocuklara yarı veya tam zamanlı olarak eğitim vermektedir.
  • Her sınıf ortalama 12 öğrenciden oluşmaktadır.
  • Her sınıfta bir sınıf öğretmeni ve bir yardımcı öğretmen vardır.
  • Okulumuz 12 ay boyunca eğitime devam etmektedir.
  • Eğitim saatlerimiz 07:00 – 19:00 arasındadır.
  • Eğitim dönemlerinde ders programımız İngilizce, İngilizce Drama, Fen ve Doğa, Drama, Müzik,  Sanat, Bale,  Dans, Cooking, Kids Yoga, jimnastik derslerinden oluşmaktadır.
  • Güz dönemi; Eylül’de başlayıp Ocak’ta, bahar dönemi ise Şubat’ta başlayıp Haziran’da tamamlanır.
  • Yaz döneminde; Temmuz ve Ağustos aylarında yaz okulu eğitim programımız uygulanır.