Kurşun Kalem

Yaz Okulu

binicilik

       Yaz Programının amacı çocuklarımızın yaz tatillerini eğlenceli bir hale getirmek, sporun getireceği öz güven ve bilinçli bir yaşama adım atmasını sağlamaktır.  Yaz tatilinde doya doya eğlenmek bir o kadar da öğrenmek ve eğitici günler ve haftalar geçirmek olduğundan çocuklarımızın yaş düzeylerine göre çok keyif alacağını umduğumuz yaz programları hazırlayıp Haziran ayı başında velilerimizle bu programları iletmekteyiz.

       Daha çok açık hava etkinliklerinin ağırlıkta olduğu programımızda  Okul bahçemizde haftada iki gün su oyunları, Tenis, Yüzme, Binicilik, ve Okul içi spor aktiviteleri (KIDS GYM, KIDS YOGA, oyun ve hareket eğitimi) yer almaktadır.

       Bunun yanı sıra her hafta seçilen bir konu başlığı etrafında eğlenceli atölye çalışmaları planlanmıştır. Görsel sanat çalışmaları , orff, drama, dans, ışık atölyesi aktiviteleri ve mutfak çalışmaları ise anaokulumuzun yaz okulu programında yer alan, çocukların kişisel gelişimini destekleyen etkinliklerdir.     

       Çocuklar yaş gruplarına göre üç gruba ayrılır (Minikler, 3-4 yaş küçük grup, 5-6 yaş büyük grup) ve grup olarak aktivitelere katılır. Okul dışında olan aktivitelerde öğretmenlerimiz çocuklarımıza eşlik eder ve ulaşım okulumuz tarafından sağlanır. Yüzme ve binicilik programımızın seçmeli aktiviteleridir.  Okul içi spor aktiviteleri (Kids Gym, Kids Yoga, Oyun ve Hareket Eğitimi) okulumuzun spor koçu tarafından yaptırılır.       

      Haftada iki gün bahçemizde kurulan havuz ile haftada iki gün su oyunları faaliyeti yapılır.

      Yaz okulunda kahvaltı, meyve saati, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 4 öğün yemek servisi yapılır. Okulumuzda yaz programında iki haftada bir perşembe günleri bahçede barbekü günüdür.