Kurşun Kalem

GEMS Etkinlikleri

      (Great Explorations in Math and Science - Fende ve Matematikte Büyük Keşifler)  GEMS, anaokullarında fen-doğa deneylerini ve matematik çalışmalarını yaratıcı drama ve müzikle birleştirip programı daha sürükleyici ve eğlenceli hale getirmeyi hedefler. Biz de Kurşun Kalem Anaokulu olarak, eğitim programımız  dahilinde fen-doğa deneylerini ve matematik ve sanatsal çalışmalarını daha keyifli hale getirmek için GEMS programından destek almaktayız.

      GEMS Programı California Üniversitesi bünyesinde yer alan Lawrence Hall of Science adlı bir fen merkezi tarafından oluşturulmuş sürekli geliştirilen bir programdır. Keşfetmek, denemek, denemelerin sürecini gözlemlemek ve sonuca ulaşmak çocuklar için çok eğlenceli bir yolculuktur. GEMS atölyemizde, çılgınca deneyler yapmak, bilim dünyasının eğlenceli keşiflerini öğrenmek, bazen bir oluşumu izlerken, bazen bir bitkiyi yetiştirip, büyümesini takip etmek en keyifli öğrenme süreci olmaktadır.

      Programımızın bu zaman diliminde, büyüteçlerle doğayı keşfe çıkmak, keşfettiklerimizi paylaşmak gibi etkin öğrenme ortamları sunarken, öğrenmeye karşı duyulan heyecanı ve meraklı arayışları desteklemeyi hedefliyoruz.

PROGRAMIN TEMEL AMACI
 - Bağımsız öğrenen ve eleştirel düşünebilen bireyler yaratmak.
 - Öğrencilerin fen ve matematikteki öncü kavramları anlamalarını sağlamak.
 - Temel fen ve matematik becerilerinin önemini göstermek.
 - Fen ve matematiğe karşı olumlu bir tutum edinilmesini sağlamak.