Dersler

Kids Yoga

yoga dersimiz

     Binlerce yıllık bir kişisel gelişim metodu olan ve gün geçtikçe uygulama alanı genişleyen yoganın çocukların gelişimine olan katkıları şaşırtıcıdır.

     Hayatın içerisinde yaşadığımız stres küçük yaşlardan itibaren çocuklarımızı da etkiler. Yogaya başlayan ve uygulayan çocukları gözlemlediğimizde yaşıtlarına göre strese yatkınlıklarının azaldığını, yeni şeyler denemeye istekli olduklarını görürüz.

      Yoga yapan çocuğunuz, eğlenirken farkında olmadan öğrenir ve denge pozları ile odaklanmayı geliştirir. Çocukların en önemli problemlerinden birinin odaklanma olduğunu düşünürsek bu kazanımın ileride hayatının farklı alanlarında yansımaları olacağını öngörebiliriz.

      Bunların dışında çocuğa adapte edilmiş kısa süreli nefes egzersizleri kaygıyı azaltır ve sakinleştirir. Asanalar çocuklara hikayeler, müzik ve oyunlar eşliğinde gösterilebilir. Çocuğun görsel, işitsel ve duygusal zekası bu sayede beslenir. Hareketleri yapan çocuğun özsaygısı ve özgüveni artar. Hareketi hemen yapamasa bile tekrar denemeye isteklidir ve bedenini daha iyi tanımaya ve onunla dost olmaya başlar. Şayet duruşunda ya da vücudun herhangi bir bölümünde sorun varsa bunu erken yaşta fark edip, önlem alabilme imkânı olacaktır.

     Yoga tüm olumlu yanlarıyla çocuklar için vazgeçilmez bir kazanımdır.